Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Dzisiaj rok szkolny 2022/2023 oficjalnie dobiegł końca. Uroczystość rozdania świadectw tradycyjnie rozpoczęła się od Mszy św. w kościele w Ligowie. Po jej zakończeniu poczet sztandarowy i towarzyszący mu nauczycieli, uczniowie i ich rodzice zebrali się w sali gimnastycznej, by tam po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszeć dzwonek. Lecz dźwięk ten, inaczej niż przez minione 10 miesięcy, nie wzywał na lekcję, ale obwieszczał wręczenie stypendiów, świadectw, dyplomów i nagród, których po raz kolejny było dużo. 21 uczniów naszej szkoły uzyskało średnią ocen powyżej 5,00 i otrzymali stypendium naukowe Wójta Gminy Mochowo, które w imieniu włodarza wręczał p. Dariusz Lazarowski, Sekretarz Gminy. W tym roku szkolnym laureatem stypendium za szczególne osiągnięcia w sporcie został Mateusz Różański. Poza tym p. Agnieszka Różańska, Dyrektor Szkoły przekazała uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz dyplomy za wzorową frekwencję.
Nagrodę specjalną ufundowaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymał Kamil Gruszewski, który został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Natomiast Amelia Sieradzka uzyskała najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2022/2023 i otrzymała statuetkę Ucznia Roku.
Koniec czerwca to czas podsumowań – bardzo się cieszymy, że wszyscy uczniowie otrzymali promocję do kolejnej klasy. Gratulujemy im wysokich wyników w nauce i życzymy zasłużonego wypoczynku.
Od dziś aż do września, niech będzie tak, jak w piosence Haliny Kunickiej „Lato, lato, lato czeka…”
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali:
1. Kinga Grudzińska, uczennica kl. IV, średnia ocen – 5,64
2. Maja Kuligowska, uczennica kl. IV, średnia ocen – 5, 27