Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

"Jak dobrze wstać skoro świt...", i pójść na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Ta ważna uroczystość dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców w Szkole Podstawowej w Ligowie przebiegała zgodnie z tradycyjnym porządkiem, według którego społeczność szkoły uczestniczyła we wspólnej Mszy św. By upamiętnić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczniowie, zuchy i harcerze przedstawili krótki apel, który przybliżył realia wojenne i trud rodaków włożony w walkę z niemieckim okupantem. Jako wyraz wdzięczności za największe poświęcenie okupione własnym życiem, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski i Dyrektor Szkoły Agnieszka Różańska, złożyli wiązanki kwiatów przy Pomniku Pomordowanych Polaków w latach 1939-1945. Stamtąd, orszak prowadzony przez Sztandar, przeszedł do budynku szkoły, a tam Pani Dyrektor przedstawiła zebranym skład rady pedagogicznej i przekazała najważniejsze informacje, dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.
Na zakończenie, Wójt Gminy Mochowo i proboszcz ligowskiej parafii ks. Andrzej Zembrzuski, życzyli uczniom zapału do nauki oraz chęci zdobywania doświadczenia i umiejętności.