Narodowe Czytanie

W ramach 12. edycji Narodowego Czytania, Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej bogactwo polskiej literatury 6 września, do wspólnego odczytania fragmentów powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej została zaproszona Pani Agnieszka Różańska, dyrektor naszej szkoły, Bartosz Grączewski, uczeń klasy 8. oraz Pani Krystyna Cymerman, pełniąca funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Ligowie w latach 2001-2013. Wydarzenie odbyło się przy specjalnie zaaranżowanej scenografii. Wśród publiczności znaleźli się m.in. przedstawiciele uczniów szkół z terenu Gminy Mochowo, w tym nasi ósmoklasiści.
Lektorzy, czytając fragmenty „Nad Niemnem”, przybliżyli słuchaczom historię miłości dwojga młodych, pochodzących z różnych światów ludzi. Ósmoklasiści mieli okazję wsłuchać się w nastrojową, napisaną barwnym językiem i jakże wymowną w swoim patriotycznym przesłaniu książkę. Przywołali także w pamięci ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego z racji patrona, którego imię nosi nasza szkoła.
Ten dzień był również okazją do wręczenia Złotych Kart Czytelnika dla osób, które są najaktywniejszymi użytkownikami bibliotek na terenie Gminy Mochowo. W kategorii dzieci, kartę otrzymał Tymon Pruśkiewcz, czwartoklasista z naszej szkoły i jednocześnie czytelnik biblioteki w Ligowie.
Brawo!