Konkurs matematyczny

Dnia 29 września br. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie stała się miejscem szczególnym. Spotkali się tam młodzi matematycy z różnych zakątków województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.
W tym dniu odbył się konkurs matematyczny, który nosił motywujące hasło: "WIEDZA TO POTĘGA, A WSPÓŁPRACA TO SIŁA". Patronat nad tym wydarzeniem objęli wójtowie gmin: Mochowo, Tłuchowo, Dobrzyń nad Wisłą i Skępe.
Wydarzenie to było również częścią projektu "Sieci współpracy szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego". Konkurs zgromadził uczniów z ośmiu różnych szkół podstawowych:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Mysłakówku
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Chalinie
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
Głównym celem konkursu było rozwijanie pasji matematycznej oraz promowanie wiedzy jako narzędzia do rozwiązywania codziennych problemów. Oprócz tego, konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, wspieranie współpracy między uczniami różnych szkół oraz wymianę doświadczeń.
Uroczyste otwarcie konkursu było momentem pełnym emocji i oczekiwań. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie, Agnieszka Różańska oraz wójt gminy Mochowo, Pan Zbigniew Tomaszewski, wspólnie powitali wszystkich uczestników i opiekunów. Podkreślali oni wagę nauki matematyki i zachęcali młodych matematyków do sprawdzenia swoich umiejętności. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania trudnych i wymagających zadań matematycznych. Główna część konkursu skupiała się na rozwiązywaniu zadań o różnym stopniu trudności. Były to zadania logiczne, arytmetyczne i geometryczne, które wymagały nie tylko wiedzy, ale także pomysłowości i sprytu.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, opiekunów oraz władz gmin, konkurs ten stał się inspiracją dla młodych matematyków do dalszej nauki i rozwoju. Wszyscy uczestnicy zasługują na wielkie brawa za swoje wysiłki i zaangażowanie. Niech ta współpraca będzie motywacją do dalszych sukcesów i osiągnięć. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki, które ufundował Urząd Gminy w Mochowie. Zwycięzcy otrzymali nagrody, ufundowane przez Firmę Xeroserwis.
Wyniki konkursu przedstawiały się następująco.
I miejsce – Tobiasz Skierski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie
II miejsce – Mateusz Pszczoła, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Mysłakówku
III miejsce – Maja Czachorowska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie
Ewa Sulińska