Sprzątamy dla Polski

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie włączyła się do akcji #SprzątamydlaPolski, nad którą honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Jego finał odbędzie się 4 października 2023 r. na terenie całego kraju.
W najbliższą środę społeczność naszej szkoły wyruszy we wszystkie strony i zakamarki Ligowa, by posprzątać najbliższą okolicę. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu.
Szkolnymi koordynatorami akcji są p. Milena Bednarz-Gajus oraz p. Adam Krzemiński.