Pasowanie na ucznia i czytelnika

Dnia 08. 11. 2023r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia i czytelnika. Pierwszoklasiści w obecności Pana Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego, Pani Dyrektor Szkoły Agnieszki Różańskiej, nauczycieli i rodziców zaprezentowali część artystyczną, która zachwyciła wszystkich zgromadzonych widzów. Ich gra na instrumentach, wiersze, piosenki, odpowiedzi na zagadki i przepiękny taniec zostały bardzo pozytywnie ocenione. W ten sposób dzieci zasłużyły na miano uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy skierowali serdeczne słowa w kierunku dzieci i ich rodziców.
Po części artystycznej pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów i czytelników szkoły. Otrzymali pamiątkowe dyplomy od wychowawczyni Pani Marleny Rochowicz, nauczyciela biblioteki Pani Małgorzaty Adamczyk oraz upominki od Pana Wójta Zbigniewa Tomaszewskiego i rodziców.
Ten wyjątkowy dzień zakończył się wspólnym poczęstunkiem, na którym nie zabrakło wspaniałego tortu i innych słodkości przygotowanych przez rodziców pierwszoklasistów.
Marlena Rochowicz