Ligowski Przegląd Pieśni Patriotycznej

Uroczyście, dostojnie i z ogromnym patriotyzmem w sercach. Tak można by scharakteryzować wtorek 28 listopada, kiedy to w naszej szkole po raz szósty odbywał się Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony młodych artystów. Tym razem piękny hołd naszej historii oddało 22 solistów, którzy wykonali znane utwory mówiące o sile patriotycznej miłości do Ojczyzny. Wokaliści podeszli do swego zadania niezwykle poważnie, gdyż obok zaprezentowania bardzo wysokiego poziomu wokalnego, zadbali także o wizerunek sceniczny – niektórzy posiadali odpowiednie stroje korespondujące ze słowami piosenki, którą śpiewali.
Przed trudnym zadaniem stanęła trzyosobowa komisja konkursowa, oceniająca uczestników przeglądu pod względem kilku kryteriów, m.in. interpretacja utworu, dobór repertuaru, prezencja muzyczna, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny. Przewodniczącą była Elżbieta Kowalska, pomysłodawczyni konkursu, wieloletni nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, osoba z niezwykłą charyzmą i wieloma pasjami. W jury zasiadł także ks. kan. Franciszek Kuć, absolwent średniej Państwowej Szkoły Muzycznej w Łodzi, który oprócz posługi kapłańskiej wiele lat swojego życia poświęcił muzyce. Wśród członków komisji znalazła się również Dorota Nawrocka, specjalista od arteterapii, magister sztuki i absolwentka łódzkiej i bydgoskiej Akademii Muzycznej.
Po wielu naradach, debatach i wymianie spostrzeżeń, udało się ustalić werdykt, który przedstawia się następująco:
kategoria I-III
I miejsce Hanna Rędzińska – kl. 3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie
II miejsce Aleksandra Redecka – kl. 2. Szkoła Podstawowa w Skępem
Franciszek Grabowski – kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
Gabriela Kwiatkowska – kl. 3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu.
Antonina Frydrysiak – kl. 2 Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu
Zuzanna Hiszpańska – kl. 3 Szkoła Podstawowa w Ligowie
kategoria IV-VI
Szymon Łabiszewski – kl. 4 Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie
Bartosz Sobociński – kl. 4 Szkoła Podstawowa w Czermnie
II miejsce Bartosz Lisiecki – kl. 5 Szkoła Podstawowa w Skępem
Julia Tyburczyk – kl. 5 Szkoła Podstawowa w Mochowie
kategoria VII – VIII
I miejsce Patrycja Witkowska – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Mochowie
II miejsce Róża Maciejewska kl. 7 Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu
Przegląd mógł się odbyć dzięki życzliwości darczyńców, którymi są ks. kan. Andrzej Zembrzuski, proboszcz ligowskiej parafii, Wójt Gminy Mochowo, Zbigniew Tomaszewski oraz Stowarzyszenie „Serce Sercu” z Ligowa. Swoją cegiełkę przy organizacji wydarzenia dołożył również Samorząd Szkolny, który ufundował nagrodę za wyróżnienie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę przy organizacji VI Ligowskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.