Jasełka w Szkole Podstawowej w Ligowie

Ich nazwa wzięła się od staropolskiego słowa „jasło”, oznaczającego żłób małego Jezusa. Związane są z narodzinami Chrystusa. Można w nich zobaczyć najważniejsze postacie biblijne: Maryję, Józefa, Dzieciątko Jezus, pasterzy, Trzech Króli oraz aniołów…. Mowa oczywiście o jasełkach, spektaklach teatralnych organizowanych w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Jak każe tradycja naszej szkoły, tuż przed przerwą świąteczną, została wystawiona sztuka opowiadająca historię Narodzenia Pańskiego. W rolę świetnych aktorów, solistów i muzyków, jak zwykle, wcielili się nasi niezawodni uczniowie.
Tym razem do Nowonarodzonego Pana, by oddać Mu pokłon, przybyły postacie z bajek. Przy żłóbku pojawili się: odmieniony – bo grzeczny – Pinokio, skromny Kopciuszek, sprytni Jaś i Małgosia, Calineczka o wielkim sercu, urocza Smerfetka, skromna dziewczynka z zapałkami, usłużny Czerwony Kapturek, wrażliwa Sierotka Marysia i uczciwy rybak. Scenografia oraz świąteczne dekoracje dodatkowo wzmocniły klimat przedstawienia, a piękne kostiumy uczestników sprawiły, że jasełka nabrały jeszcze bardziej uroczystego charakteru.
Ta nowa, oryginalna i jednocześnie odmienna stylistyka bożonarodzeniowego przedstawienia, wprost zachwyciła widzów.
By nadać wczorajszemu spotkaniu duchowego wymiaru, zuchy i harcerze przekazali na ręce pani dyrektor Agnieszki Różańskiej, Betlejemskie Światło Pokoju.
Wśród publiczności, oprócz uczniów i nauczycieli, znaleźli się także: Zbigniew Tomaszewski – Wójt Gminy Mochowo, ks. kan. Andrzej Zembrzuski – proboszcz ligowskiej parafii, przedstawiciele rodziców i radnych oraz emerytowani nauczyciele.
Przybyli goście sprawili nam radość swoją obecnością i dodatkowo osłodzili nasze wspólne spotkanie, ofiarowując smaczny upominek.
Dziękujemy.
Jasełka były okazją do wykorzystania sprzętu, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości, który realizuje nasza szkoła.