REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025- ważne informacji

UWAGA! Formularze zgłoszeń i wniosków o przyjęcie dziecka do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz do klasy I znajdują się w sekretariatu szkoły lub można je pobrać ze strony internetowej szkoły  z zakładki Rekrutacja- ZARZĄDZENIE NR 20.2024 WÓJTA GMINY MOCHOWO z dnia 31 stycznia 2024 r. w sprawie określenia wzoru wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, wzoru wniosku o przyjęcie do publicznej innej formy wychowania przedszkolnego, wzoru wniosku o przyjęcie do klasy I publicznej szkoły podstawowej oraz wzoru zgłoszenia do klasy I publicznej szkoły podstawowej (załączniki 1-5).

Terminarz przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2024/2025

Od 23 do 29 lutego 2024r. (do godz. 12:00):

• złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów dzieci deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego (punkt przedszkolny/oddziały przedszkolne) w kolejnym roku szkolnym,

• zgłoszenia przez rodzicow/prawnych opiekunów dziecka obowiązanego odbyć roczne przygotowanie przedszkolne do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, w obwodzie której dziecko zamieszkuje (dotyczy dzieci 6-letnich),

• złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego – dotyczy dzieci zamieszkałych na terenie gminy Mochowo, które nie korzystały jeszcze z wychowania przedszkolnego.

Od 19 do 29 lutego 2024r. (do godz. 12:00):

• zgłoszenia dziecka do klasy I w szkola podstawowej, w obwodzie której dziecko zamieszkuje

4 marca 2024r.:

• udostepnienie na stronie internetowej szkoły oferty przedszkoli oraz informacji o wolnych miejscach w klasie I oraz oddziałach objetych wychowaniem przedszkolnym.

Od 5 do 13 marca 2024r. (do godz. 12:00)

• złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub punktu przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych,

• złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

18 marca 2024r. opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych  i niezakwalifikowanych (punkt przedszkolny, oddziały przedszkolne i klasa I).

Do 22 marca 2024r. (do godz. 14:00) złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego lub  kl. I w przypadku, gdy we wniosku wskazano więcej niż jedną placówkę.

3 kwietnia 2024r. opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do  oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego i klasy I.

Pozostałe terminy dotyczące procedury odwoławczej oraz postępowania uzupełniającego znajdują się w zał. nr 1 i zał. nr 2 do Zarządzenia nr 19/2024 Wójta Gminy Mochowo z dnia 31 stycznia 2024 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego i klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mochowo.